Vďaka projektu mala možnosť oboznámiť sa s komplexným svetom AI, ale aj s konkrétnymi nástrojmi. Získala najmä prehľad, čo ktoré jednotlivé platformy dokážu a sama začala aktívne využívať niektoré platené verzie konkrétnych AI.
Čo sa jej za rok práce podarilo:
- Oboznámila sa s rôznymi nástrojmi a aplikáciami AI dostupnými pre vzdelávanie vďaka účasti na školení na Malte - Artificial Intelligence for Education: Exploringthe Frontiers of ICT.
- Zúčastnila sa medzinárodných učiteľských konferencií EDUFORUM a ALMA, kde sa aktívne zapojila do workshopov venovaných využitiu AI pre učiteľov.
- Získala zručnosť využívať Chat GPT pre vlastnú pedagogickú prax, pre vytváranie vzdelávacích cyklov, ale aj konkrétnych vzdelávacích nástrojov, materiálov, kvízov a testov.
- Pochopila výhody, ale aj etické výzvy spojené s používaním AI v triede.
- Získala schopnosť integrovať nástroje AI do hodín a aktivít na zlepšenie výkonov študenta, ale aj na personalizáciu a diferenciáciu vzdelávania.
- Naučila sa a stále sa učí najlepšie postupy implementácie AI v triede, vrátane návrhu a študentskej dohody určujúcej obsah generovaný AI.
- Zorganizovala prednášku pre celú školu a krátky praktický workshop pre učiteľov EGT na tému „ Ako bezpečne pracovať s umelou inteligenciou“.
- Zvyšuje povedomie pri používaní AI na podporu vzdelávania a rastu študentov medzi kolegami, ale aj študentmi samotnými.
- Svoje skúsenosti a poznanie pravidelne zverejňovala na školskom blogu : AI na EGT.
- Podarilo sa jej získať financie v rámci iného projektu, ktoré využili na zaplatenie plných licencií rôznych platforiem AI, aby učitelia na ich škole mohli zistiť, ktoré platformy sú pre nich najvhodnejšie.
- Zorganizuje v máji mini konferenciu „Umelá inteligencia v službách učiteľa“, kde spolu s kolegami odprezentujú svoje skúsenosti s jednotlivými platformami umelej inteligencie.